На виконання статті 22 Закону України «Про дошкільну освіту» про обов’язкове виконання дошкільними навчальними закладами незалежно від підпорядкування, типів і форми власності державних вимог до рівня розвиненості та вихованості дитини дошкільного віку, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти та з метою моніторингу якості освітнього процесу, робочою групою при МОН України проведено відповідну роботу та розроблено критерії визначення рівня розвитку дитини та інструментарій їх практичного застосування. За основу взято кваліметричний підхід до організації освітнього моніторингу оцінювання якісних показників за методикою доктора педагогічних наук Єльникової Г. В.
Педагоги ДНЗ №2 «Колобок» брали участь у вебінар-семінарі «Практичне застосування кваліметричної моделі оцінювання рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку», що проводили фахівці Міністерства освіти і науки України. Було переглянуто презентацію, в якій детально показано алгоритм створення кваліметричної моделі оцінювання, визначення критеріїв, які розкривають кожний фактор, також індивідуальні бланки протоколів та паспорту на кожну дитину. Колектив обговорив запропоновану пропозицію щодо оцінювання рівня знань дошкільників. Вона дуже зацікавила вихователів та спеціалістів закладу. Щоб запровадити цю систему в дошкільному закладі, необхідно детально її вивчити та встановити спеціальну програму. Визначення терміну, від якого заклад почне працювати за новою системою оцінювання, винесено на педагогічну раду.
В "Колобку" дійсно працюють сучасні педагоги із сучасними дітьми. Новітні технології миттєво "запалюють" бажання втілювати їх в життя. А все тому, що ефективно працює методична служба закладу. Актуальну інформацію вихователі отримують вчасно, мають можливість проаналізувати, переосмислити, намітити перспективи реалізації. Успіхів!
ВідповістиВидалитиКваліметрична модель оцінювання дійсно зацікавила. Надіюсь,вона надасть змогу педагогам вірно оцінити якість дошкільної освіти.
ВідповістиВидалити